گلسا

نقش هیومیک اسید بر گیاهان آپارتمانی

اگر می خواهید گیاهان سالم پرورش دهید ، یادگیری نحوه استفاده از اسید هیومیک برای گیاهان مهم است. اسیدهای هیومیک (HA) و اسیدهای فولویک (FA) ترکیبات آلی ساخته شده از مواد طبیعی هستند. هر دو ماده مزایای زیادی برای خاک و گیاهان دارند. این مواد محرک های زیستی هستند. بنابراین ، بدون تأمین مستقیم مواد مغذی یا از بین بردن آفات ، رشد و قدرت گیاه را افزایش می دهند.

اسیدهای هیومیک و اسیدهای فولویک تعدادی از فواید فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی را برای گیاهان و خاک فراهم می کند. این موارد شامل افزایش جذب عناصر غذایی گیاه ، افزایش رشد ریشه و بهبود ساختار خاک است. شما می توانید این مزایا را با استفاده از انواع روش های کاربردی در اختیار گیاهان خود قرار دهید. این محصولات ممکن است به عنوان پوشش بذر ، محلول پاشی و نرم کننده خاک استفاده شود.

تولید کنندگان می توانند اسیدهای هیومیک و فولویک را به صورت پودر یا مایع استفاده کنند. هر دو فرم در محصولات مختلف موجود است. یک محصول عالی BioEnhancer از Green House Feeding است. این پودر مخلوطی از اسیدهای هیومیک و سایر محرک های بیولوژیکی است. این گیاه مزایایی از جمله افزایش رشد ریشه و افزایش جذب مواد مغذی را برای گیاه شما فراهم می کند.
اسید هومیک چیست؟
اسید هیومیک نوعی ماده تحریک کننده زیست گیاهی است. محرک های زیستی را نرم کننده های گیاهی یا تقویت کننده های زیستی نیز می نامند.

محرکهای زیستی کیفیت و عملکرد گیاه را از طریق غیر مستقیم افزایش می دهند. آنها مستقیماً مواد مغذی را تأمین نمی کنند. آنها همچنین آفات یا عوامل بیماری زا را از بین نمی برند. بلکه از طریق ابزارهای مختلف ، جذب و استفاده از عناصر غذایی را در گیاهان افزایش می دهند. آنها همچنین کیفیت و عملکرد گیاه را بهبود می بخشند. این ترکیبات همچنین تحمل تنش گیاه را در برابر آب و هوا ، آفات و بیماری ها بهبود می بخشند.

از آنجا که اسیدهای هیومیک محرک های زیستی هستند ، کلیه مزایای ذکر شده در بالا را فراهم می کنند.

دقیقاً اسیدهای هیومیک چیست؟ آنها ترکیبات قهوه ای تیره هستند که از اشکال مختلف مواد آلی بدست آمده اند. توجه به این نکته مهم است که اسیدهای هیومیک آرایش و ساختار متفاوتی دارند. آنها یک ترکیب خاص نیستند بلکه گروهی از ترکیبات هستند.

اسیدهای هیومیک مولکول های بزرگی هستند که از عناصر متنوعی تشکیل شده اند. این عناصر شامل کربن ، اکسیژن و هیدروژن است.

پایه اسیدهای هیومیک مواد آلی تجزیه شده از جمله ذغال سنگ نارس ، ذغال سنگ و لئوناردیت است. مواد آلی مانند کمپوست اغلب حاوی مواد هیومیکی هستند. بیشتر محصولات اسید هیومیک از ماده معدنی لئوناردیت استخراج می شوند. این فرآیند استخراج از طریق یک ماده قلیایی رخ می دهد.
مزایای شیمیایی
اسیدهای هیومیک و فولویک هر دو عامل جذب کننده عالی مواد معدنی و مغذی خاک هستند. کیلیت فرآیندی است که در آن مولکولهای آلی بزرگ مانند HA مواد مغذی را متصل و نگه می دارند. برخی از این مواد مغذی شامل آلومینیوم ، مس ، آهن ، منگنز و روی هستند. از آنجا که این عناصر غذایی کلات می شوند ، از شسته شدن آنها به خارج از خاک جلوگیری می شود. به نوبه خود ، کلاته از آلودگی مواد مغذی جلوگیری کرده و مواد مغذی را برای استفاده گیاهان در دسترس نگه می دارد.
افزایش جذب مواد مغذی
افزایش CEC و کلاته هر دو منجر به افزایش جذب مواد مغذی می شود. گفته می شود مواد مغذی نگهداری شده توسط مواد هومیکی در خاک موجود است. این بدان معنی است که گیاهان بهتر می توانند از مواد مغذی استفاده کنند. اغلب اوقات ، مواد مغذی در خاک وجود دارد ، اما به صورت غیرقابل دسترس نگهداری می شوند.

افزودن مواد هومیکی به خاک ، مواد مغذی بیشتری را از غیرقابل دسترس به اشکال موجود در خاک انتقال می دهد. این امر منجر به افزایش جذب عناصر غذایی گیاه و رشد گیاه می شود. از آنجا که عناصر غذایی بیشتری در اختیار گیاهان قرار دارد ، تولیدکنندگان نیاز به استفاده از عناصر کمتری دارند. این می تواند موجب صرفه جویی در وقت و هزینه تولید کنندگان شود.
مزایای بیولوژیکی
هنگامی که بدانید چگونه از اسید هیومیک برای گیاهان استفاده کنید ، تعدادی از مزایای بیولوژیکی را خواهید دید. اسیدهای هیومیک تعدادی از مزایای بیولوژیکی را هم برای گیاهان و هم برای جامعه خاک بیشتر فراهم می کند.

مطالعه منتشر شده در Nature در مورد کودهای اسید هیومیک نشان داد که اسیدهای هیومیک باعث افزایش آنزیم های گیاهی مانند اوره آز می شود. افزایش تعداد و عملکرد آنزیم به گیاهان اجازه می دهد تا فرآیندهای مهم را بهتر انجام دهند. برخی از این فرایندها شامل تقسیم سلول ، تنظیم هورمون و تولید انرژی است.

اسیدهای هیومیک و اسیدهای فولویک همچنین مزایایی را برای میکروارگانیسم های خاک فراهم می کند. آنها رشد و سلامت جوامع مفید میکروبی را تقویت می کنند. این میکروب ها مزایای بسیاری را برای گیاهان فراهم می کنند. میکروب های مفید تشکیل هورمون های گیاهی را تحریک می کنند ، در دسترس بودن مواد مغذی را افزایش می دهند و از شما در برابر آفات و بیماری ها محافظت می کنند.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

بازگشت به بالا
en_USEnglish

ورود

برای وارد شدن به ناحیه کاربری خود از طریق ایمیل و پسورد اقدام فرمائید

Free consultation

با شما تماس خواهيم گرفت