گلسا

دستنامه سانسوریا (قسمت 7)

کودهای پیشنهادی برای سانسوریا:

اعضاء خانواده سانسوریا از نظر ساختاری یا جز اعضای سبز هستند و یا ابلق. انواعی از آنها که رنگ برگها یکدست سبز می باشند در طیف سبز و آنها که رنگ بندیهای سبز و زرد و طلایی و … دارند، جز ابلق محسوب می شوند.

برای تقویت عمومی اعضای سبز می توانید از کود 20-20-20 که هر سه عنصر اصلی شامل نیتروژن، فسفر و پتاسیم را به یک اندازه دارد استفاده کنید. (دستور العمل را رعایت فرمایید و زیاده روی نکنید و در زمستان تعداد کوددهی را کاهش دهید).

برای تقویت عمومی اعضای ابلق هم می توانید از 36-12-12 استفاده کنید. دقت کنید که میزان پتاسیم نسبت به دیگر عناصر بیشتر می باشد. برای گیاهان ابلق بهتر است از این نوع کود استفاده کنید که بر روی رنگ برگها اثر نگذارد و آنها را به سمت رنگ سبز نکشاند.

کود آهن می تواند به تقویت گیاه و حتی گلدهی آن کمک کندو اما مراقب میزان مصرف آن باشید. ضمن آنکه میزان مصرف نامتعادل آن در انواع ابلق باعث سبز شدن گیاه می شود.

هشدار: در مصرف کود آهن زیاده روی نکنید زیرا در صورت زیاده روی، برگ های جدید سانسوریا حالت نرمی پیدا خواهند کرد و استحکام خود و حالت نیزه ای بودن را از دست خواهند داد و خمیده خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
fa_IRPersian

ورود

برای وارد شدن به ناحیه کاربری خود از طریق ایمیل و پسورد اقدام فرمائید

مشاوره رایگان

با شما تماس خواهيم گرفت