گلسا

دستنامه سانسوریا (قسمت 1)

معرفی سانسوریا

گیاه سانسوریا یکی از بهترین گیاهان برای فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، درمانی و… می باشد و به نامهای زبان زبان شیطان، برگ شمشیری معروف می باشند.

گیاه سانسوریا تیره ای حدود 70 گونه گیاه گلدار از خانواده مارچوبه (Asparagaceae) و بومی آفریقای گرمسیری می باشد. این گیاه  از خانواده قدیم آگاوها (Agaves) بودند که بیشتر در بیابان های آفریقا و آسیا یافت می شدند. اما در حال حاضر از خانواده Asparagaceae و زیر خانواده Nolinoideae) Ruscaceaeسابق )  می باشد.

سانسوریا از جمله گیاهانی آبدار، دارای برگ های بلند و کوتاه و مستحکم و بدون ساقه می باشد و ریزوم های باریک و بلندی در خاک ایجاد کرده و ریشه دار میشود. در این گونه ها هیچ ساقه و تنه ای وجود ندارد.

در صورتیکه که شرایط نگهداری آن به درستی مهیا گردد و به نقطه اوج رشد خود برسد، گلهایی را تولید می کند که در انواع مختلف و  به رنگ های سفید، زرد کمرنگ و سبز بسیار روشن می باشد. البته قابل ذکر است که این گلها چندان جلوه زیبایی ندارند و برای زیبایی به کار نمی روند.

در طبیعت بیشتر انواع سانسویا در آب و هوای گرم و خشک، در خاکهایی که به خوبی زهکشی می شوند زندگی می کنند و بیشتر آنها در مکانهای آفتابی و روشن ادامه حیات می دهند.

 بین تمامی گونه های متنوعی که بیش از 70 نوع می باشد در این دستنامه به مجموعه ای که متداول و در دسترس هستند، خواهیم پرداخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
fa_IRPersian

ورود

برای وارد شدن به ناحیه کاربری خود از طریق ایمیل و پسورد اقدام فرمائید

مشاوره رایگان

با شما تماس خواهيم گرفت