گلسا

آیا گیاه زامیفولیا سمی می باشد؟

اگر به دنبال یک گیاه خانه مقاوم و کم نور هستید ، گیاه ZZ (یا Zamioculcas zamiifolia) یک انتخاب عالی است. با این حال ، ممکن است از خود بپرسید که آیا گیاهان ZZ سمی هستند و آیا برای خانواده و حیوانات خانگی شما بی خطر هستند.
آیا گیاه ZZ سمی است؟ بله ، گیاهان ZZ هم برای انسان و هم برای حیوانات خانگی سمی هستند. گیاهان ZZ می توانند با تماس مستقیم باعث تحریک پوست و چشم شوند و در صورت خوردن باعث معده درد ، استفراغ و اسهال شوند. با این حال ، شما می توانید خانه خود را با خیال راحت با یک گیاه ZZ با چند احتیاط ساده نگهداری کنید.

چند سال پیش ، اطلاعات غلط درباره گیاه زامیفولیا  وجود داشت. بسیاری از مردم معتقد بودند که این گیاه آنقدر سمی است که می تواند باعث سرطان شود و تنها راه برای ایمن نگه داشتن گیاه در حالی که دستکش پوشیده است. این اصلا درست نیست.
برای آشنایی بیشتر با میزان سمی بودن گیاه ZZ و نحوه مراقبت و مراقبت ایمن از آن ، ادامه مطلب را بخوانید.
گیاهان Zamioculcus Zamiifolia چقدر سمی هستند؟
گیاه ZZ شما متعلق به خانواده سمی گیاهان ، خانواده Araceae است. بسیاری از مردم تصور اشتباهی در مورد میزان سمی بودن این گیاه دارند.

خوردن برگها و شیره قطعاً می تواند برای انسان و حیوانات خانگی سمی باشد ، اما لمس کردن این گیاه فقط در بدترین حالت باعث مشکلات جزئی می شود. با این حال ، مهم است که دستان خود را مستقیماً پس از لمس گیاه شستشو دهید تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه بقایا یا شیره ای وجود ندارد که باعث تحریک پوست شود ، به چشم شما وارد شود یا ناخواسته در دهان شما قرار گیرد. اما صرفا نگهداری از آن نمیتواند مشکلی برای شما و یا دیگر اعضای خانواده ایجاد کند. و پاک کردن برگها  و یا دست زندن به برگها مشکلی برای شما و اعضای خانواده ایجاد نخواهد کرد.
چه چیزی گیاه ZZ را سمی می کند؟
این گیاه در واقع همان ماده ای را تولید می کند که سنگ کلیه انسان از آن تشکیل شده است ، کلسیم اگزالات. این ماده دارای شکل کریستالی با لبه های تیز است. این همان چیزی است که در تماس با شیره باعث سوزش پوست می شود و در صورت بلعیدن می تواند باعث تحریک بافت های داخلی شود.
آیا گیاهان ZZ برای سگ ، گربه و سایر حیوانات خانگی سمی است؟
اگر یک گیاه ZZ در صورت تماس انسان با شیره آن باعث ایجاد حساسیت شود ، اگر یک حیوان خانگی قسمتی از گیاه ZZ را بخورد ، چه اتفاقی می افتد؟ بسیاری از مردم تصور می کنند که به دلیل کوچکتر بودن گربه ها و سگهایشان ، گیاه ZZ می تواند تأثیر بیشتری داشته باشد.حقیقت این است که گیاهان ZZ سمی هستند ، اما برای حیوانات خانگی سمی نیستند. حیوان خانگی که با گیاه ZZ در تماس است ممکن است دچار التهاب پوست ، چشم یا مخاط شود.
اگر حیوان خانگی شما قسمتی از گیاه ZZ را بخورد ، کمی ناراحتی را تجربه می کند ، اما در نهایت باید کاملاً خوب باشد. می توانید انتظار داشته باشید که سگ یا گربه شما دچار معده درد و اسهال بدی شود. در صورت بروز استفراغ ، باید اطمینان حاصل کنید که حیوان خانگی شما به خوبی هیدراته شده است.کم آبی بدن می تواند باعث مرگ حیوانات خانگی شود. تشویق حیوان خانگی به خوردن می تواند به بدن در دفع گیاه و سموم کمک کند. اگر گربه یا سگ بیش از حد کنجکاو دارید ، شاید از آوردن گیاه به خانه خود یا انتقال آن به محلی که حیوانات خانگی به آن دسترسی ندارند ، اجتناب کنید.
گیاه ZZ خود را دور از دسترس کودکان قرار دهید
اگر فرزندان کوچکی دارید ، ایمنی آنها در خانه شما بسیار مهم است. اگر گیاه ZZ دارید ، آن را به دور از دسترس کودکان کوچک یا در منطقه ای از خانه خود که به آنها دسترسی ندارند ، قرار دهید.

اما در نهایت این موارد صرفا به جهت احتیاط بوده و به خودی خود، زامیفولیا هیچ مشکل جدی را فراهم نمیکند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا
fa_IRPersian

ورود

برای وارد شدن به ناحیه کاربری خود از طریق ایمیل و پسورد اقدام فرمائید

مشاوره رایگان

با شما تماس خواهيم گرفت